خدمات
Services

واقعیت‌های بازار را به شما نشان می‌دهیم

بازار، محل عرضه محصولات و خدمات به مشتریان برای کسب سود است؛ و آنچه که باعث می‌شود فعالیت‌های بنگاه‌ در این نقطه به کسب سود منجر شود، شناخت عمیق از واقعیت‌های بازار و بکارگیری آنها در تمامی فرآیندهای بنگاه است. واقعیت‌هایی که ریشه در تحولات محیط کسب‌وکار، تغییرات پیوسته محصولات و خدمات و الگوی رقابتی رقبا، تحولات رفتار خرید و مصرف مشتریان، تحولات حوزه توزیع و همچنین تغییر در روش‌ها و شیوه‌های تبلیغاتی و برندینگ دارد. بنابراین کاری که ما با استفاده از خدمات تحقیقاتی انجام می‌دهیم، بکارگیری روش‌های استاندارد کیفی، کمی و کتابخانه‌ای، به منظور گردآوری اطلاعات میدانی و شناخت واقعیت‌های بازار است.
خدمت تحقیقات صنعت
Industry Research Service
صنعت به مجموعه بازیگرانی گفته می‌شود که در سمت تامین نیازها قرار دارند. تحقیقات صنعت باعث ایجاد نگرشی عمیق نسبت به جریان عرضه و تقاضا در بازار و عوامل کلان تاثیرگذار بر صنعت، بویژه در نقطه تامین می‌گردد. بنابراین این خدمت نه تنها برای افراد و شرکت‌هایی که قصد سرمایه‌گذاری در صنایع را دارند اهمیت دارد، بلکه برای واردکنندگان به بازار داخلی و صادرکنندگان به بازارهای خارجی نیز حائز اهمیت است. چرا که کشورها همواره درصدد حمایت از تولید داخل برای ایجاد استقلال اقتصادی یا تقویت مزیت‌های خود هستند؛ و این عامل باعث می‌شود که سهم واردات و تولید از تامین نیازهای بازارها، متغیر باشد.
خدمت تحقیقات بازار
Market Research Service
در یک بازار محدود با اندازه مشخص و مشتریان محدود، آنچه برای بنگاه‌های اقتصادی اهمیت دارد، اطلاع از جایگاه و سهم از بازار خود و سایر رقبا به منظور تعیین سیاست‌های مدیریت، بازاریابی و فروش است. شناسایی رقبای جدید و تحلیل رفتارهای رقبا در بازار باعث می‌شود که بنگاه‌های جدید در ورود به بازار و بنگاه‌های موجود در تنظیم رفتارهای خود برای باقی ماندن در بازار، هوشمندی لازم را داشته باشند. ما در این سرویس، رقبا را در چندین نقطه از زنجیره تامین تا زنجیره توزیع و از منظر مولفه‌های مختلف آمیخته بازاریابی مورد تحلیل قرار می‌دهیم.
خدمت تحقیقات مشتری
Customer Research Service
یکی از علل شکست بنگاه‌ها در مرحله ارائه محصولات خود به بازار، فرضیات طراحان محصول و مدیران بازاریابی نسبت به رفتار مشتریان و نحوه تصمیم‌گیری و انتخاب آنها است. فرضیاتی که حتی اگر در برهه‌ای اعتبار داشته باشند، به مرور و در نتیجه تجربه مشتریان از دیگر محصولات، تبلیغات رقبا و افزایش آگاهی‌ها تغییر کرده و اعتبار خود را از دست داده‌اند. بنابراین فتح قله‌های ذهنی مشتریان و اثبات برتری محصولات و مجاب کردن آنها برای خرید در دفعات بیشتر، پرداخت هزینه بیشتر و حفظ وفاداری، تنها زمانی میسر می‌شود که شناخت دقیقی از رفتار مصرف‌کنندگان و محرک‌هایی که منجر به انتخاب آنها می‌شود، داشته باشیم.
خدمت تحقیقات محصول
Product Research Service
فرآیند طراحی، تولید و عرضه محصول به بازار تا کسب موفقیت که همان انتخاب شدن توسط مشتریان و مصرف‌کنندگان است، مستلزم شناخت و در نظر گرفتن مجموعه زیادی از مولفه‌ها است. استانداردهای تولید محصول، ذائقه‌های و نگرش‌های متفاوت نسبت به محصولات، گرایش مشتریان به محصولات یک کشور خاص در نتیجه نگرش‌های فرهنگی از جمله مهم‌ترین چالش‌های تحقیقات محصولات مصرفی بویژه در بازارهای خارجی محسوب می‌شود. در ارتباط با محصولات صنعتی، چالش‌های دیگری نظیر منابع تولید محصولات، تاثیرپذیری منابع تامین از سیاست‌ها، هزینه‌های لجستیک، تکنولوژی‌های تولید، سیاست‌های تاثیرگذار بر تولید از جمله مولفه‌های تاثیرگذار محسوب می‌شود.
خدمت تحقیقات توزیع
Distribution Research Service
یکی از جنبه‌های ارزیابی فعالیت‌های بازاریابی، ارزیابی عملکرد بنگاه در توزیع و بازاررسانی است. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط به دلیل هزینه‌های قابل توجه شبکه توزیع، ترجیح می‌دهند محصولات خود را از طریق واسطه‌ها به بازار عرضه کنند. ممکن است در این فرآیند، محصول به بازاری عرضه شود که برای آن طراحی نشده باشد. پیامد دیگر این رویکرد، در اختیار نداشتن اطلاعات دقیق نسبت به بازار هدف و عدم امکان ایجاد توازن بین ظرفیت‌های درونی بنگاه با نیازهای بازار هدف است. از اینرو می‌توان گفت که شناخت چالش‌های زنجیره تامین و توزیع و دستیابی به راهکارهایی که بتواند منجر به خلق مزیت در بازار شود، از جمله موضوعات محوری در تحقیقات توزیع است.
خدمت تحقیقات تبلیغات
Advertising Research Service
کسب‌وکارها هزینه‌های زیادی را صرف معرفی محصولات و خدمات خود و وجوه تمایز آنها به مخاطبان و مشتریان از طریق کانال‌ها و ابزارهای تبلیغاتی مختلف می‌کنند. اما آنچه که بسیاری از آنها نمی‌دانند این است که برای هر محصول از چه روشی باید استفاده کرد. بعلاوه آنها همواره این سوال را دارند که چرا علی‌رغم این حجم از فعالیت، هنوز محصولات آنها فروش خوبی ندارد. سوالی بی پاسخ که تنها راهکار آن را تغییر دادن پیمانکار و آژانس تبلیغاتی خود می‌دانند. این در حالی است که پیش نیاز تبلیغات اثربخش، شناخت دقیق مخاطبان، شناخت رفتار مخاطبان در بسترهای تبلیغاتی مختلف و تنظیم محتواهای تبلیغاتی متناسب با رفتار آنها است.
خدمت تحقیقات برند
Brand Research Service
برندها خلق می‌شوند تا از طریق ایجاد ارزش‌های متمایزکننده برای مشتریان، بتوانند ارتباطات و روابط احساسی بین آنها و محصولات و خدمات برقرار کنند. فرآیندی پیچیده که به دلیل متغیر بودن حداقل یکی از سمت‌های آن، نیازمند شناخت دقیق مخاطب و نحوه تاثیرگذاری دیگران بر فضای ذهنی و الگوهای تصمیم‌گیری مخاطب است. از اینرو کسب‌وکارها می‌بایست به صورت دوره‌ای جایگاه برند محصولات و خدمات خود را در سطحی عمیق‌تر از مشاهده قفسه‌ها و فروشگاه‌ها یعنی در ذهن مشتری، ارزیابی کنند.

روش‌های استاندارد، اطلاعات قابل اتکاء، بینش‌های عمیق

خدمات تحقیقاتی ما این امکان را به مشتریان می‌دهد که هریک از بخش‌های ارتباط بنگاه و بازار را به صورت عمیق مورد بررسی قرار دهند و پاسخ سوالات خود را بدست آورند. ما براساس درخواست‌های مشتریان و گستره سوالات آنها، ترکیبی از روش‌های کیفی، کمی و کتابخانه‌ای را بکار می‌گیریم تا همزمان با مدیریت هزینه‌ها، داده‌هایی قابل اتکاء گردآوری کنیم. ما همچنین از استانداردهای معتبر بین‌المللی برای کنترل کیفیت فرآیند گردآوری داده‌ها و کاهش ریسک‌های مربوط به استفاده می‌کنیم. بعلاوه ما به گزارش‌های معتبر بین‌المللی دسترسی داریم و می‌توانیم درخواست‌های مشتریان خود را در کمترین زمان ممکن، انجام دهیم.

خدمات اختصاصی خود را دریافت کنید

خدمات تحقیقاتی ما این توانمندی را به بنگاه‌‌ها می‌دهد که تصمیمات خود را برپایه اطلاعات روزآمد و قابل اتکاء پایه‌گذاری کنند. بعلاوه ما این امکان را به شما می‌دهیم که به تناسب نیازهای بنگاه خود، گستره و عمیق پروژه‌های تحقیقاتی را تعریف کنید. با ما در ارتباط باشید.

Our Catalogue info@aradfan.com